Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Logo zakładki o nas

O nas

Gminny Ośrodek Kultury w Gródku nad Dunajcem.

Gminna instytucja kultury, która swoją działalnością obejmuje wszystkie sołectwa gminy.

W skład Gminnego Ośrodka Kultury (GOK-U) wchodzą Domy Kultury w:
  • Bartkowej,
  • Gródku nad Dunajcem,
  • Jelnej,
  • Roztoce Brzezinach
  • Rożnowie.

W placówkach tych znajdują się liczne pracownie, świetlice, sala widowiskowa, sale prób dla zespołów, zaplecza kuchenne, sprzęt nagłaśniający - wszystko po to, by stworzyć jak najlepszą ofertę zagospodarowania wolnego czasu przede wszystkim dla dzieci i młodzieży.

Zalążkiem GOK-u było samodzielne stanowisko dotyczące spraw kultury w Urzędzie Gminy Gródek nad Dunajcem, które powstało w 1978 roku, a w rok później uruchomiono Dom Kultury w Rożnowie. W budynku znajdowała się Sala Widowiskowa, klubokawiarnia i sale do zajęć. Ówczesny dyrektor GOK-u sprawował nadzór merytoryczny nad działającymi w Gminie Klubami Rolnika. Spora część mieszkańców angażowała się w życie kulturalne swoich miejscowości.

Dzisiaj to zaangażowanie najwyraźniej widać w działalności zespołów artystycznych. Bez względu na to czy zespół istnieje ponad 40 lat, jak na przykład orkiestra Dęta "Rożnów", czy też jest to grupa tak młoda jak koło baletowe - członkowie zespołów wykazują ogromny zapał w pracy nad repertuarem i doskonaleniem warsztatu artystycznego. Ogromną popularnością wśród mieszkańców cieszą się koncerty i festyny na których występują zespoły działające przy GOK-u. Często zapraszane są też gwiazdy;  występowali u nas tacy wykonawcy jak: Zbigniew Wodecki, Danuta Błażejczyk, Krywań, Mariusz Siudym, Jan Jakub Należyty, Kabaret Truteń, Uniwerse, grupy szantowe, grupa "Pod Budą", Tomasz Szwed, Eleni, Alosza Awdiejew, Ewelina Marciniak i wielu innych, świetnych, często mniej popularnych wykonawców.

Dla zespołów amatorskich organizuje się szereg koncertów i przeglądów takich jak: Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych, Przegląd Zespołów Szkonych "Gokuś", Przegląd Grup Kolędniczych a także wiele konkursów zarówno o zasięgu regionalnym jak i ponadregionalnym, jak np. Turniej Poetycki "O Złote Wiosło".

Naszą sztandarową imprezą są od wielu lat organizowane Dni Jeziora Rożnowskiego.

Gminny Ośrodek Kultury spełnia też rolę naturalnego łącznika pomiędzy działającymi w gminie zespołami, a organizatorami festiwali, konkursów i przeglądów amatorskich zespołów artystycznych w innych miejscowościach. 

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2021-01-21 13:06:46przez:
Opublikowano:2021-01-21 00:00:00przez: Małgorzata Karbownik
Podmiot udostępniający: Gminny Ośrodek Kultury w Gródku nad Dunajcem
Odwiedziny:6502

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.

Kontakt

Gminny Ośrodek Kultury w Gródku nad Dunajcem

GOK w Gródku nad Dunajcem
Gródek nad Dunajcem 28

33-318 Gródek nad Dunajcem

telefon: +48 18 440 15 27

Godziny urzędowania :

poniedziałek - piątek : 7:30 - 15:30