Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Na zdjęciu ludzie na plaży przy Przystani Motorowodnej Koszarka.

Przystań Motorowodna Koszarka

Informacje:
O PRZYSTANI

Przystań położona w malowniczej części Jeziora Rożnowskiego w przysiółku Koszarka. Jedyne miejsce w Gródku nad Dunajcem, gdzie istnieje możliwość pływania na pokładzie motorówki. Znajduje się poza strefą ciszy związaną z rezerwatem przyrody na Małpiej Wyspie, stąd codziennie do godziny 18:00 można pływać na szybkim, spalinowym sprzęcie. Przystań zarządzana jest przez rodzinę Fedko.   

„Turyści przyjeżdżają do Gródka nad Dunajcem, bo odpowiada im klimat tego miejsca. Bywają u nas Goście, którzy powtarzają, że jeździ się po całym świecie, odwiedza bogate i piękne kurorty, ale jednak tutaj wraca się z sentymentem jak do domu. Część z nich przyjeżdża tu nieprzerwanie od lat 60. Wystarczy spojrzeć ile jest pięknych domków letniskowych, a ciągle budują się nowe, czyli tutejszy klimat jest lubiany. Jezioro Rożnowskie ma długą turystyczną tradycję. Nasza Przystań jest stosunkowo młoda, udoskonalamy ją od około dziesięciu lat. Jest to jedyna tego rodzaju Przystań w okolicy, więc przyciąga Turystów. W weekendy królują ekstremalne doznania, bo zapełniona jest szalejącymi Motorowodniakami. Po godzinie 18:00, kiedy zaczyna się cisza na wodzie miejsce to zmienia swoje oblicze, robi się romantycznie i spokojnie.” – mówi Janusz Fedko, właściciel Przystani.

Wybrzeże w Przystani podzielone jest na 6 stref:
 1. Droga-slip przygotowany do wygodnego wodowania sprzętu, szerokość slipu około 4m, wyłożony płytami betonowymi, częściowo zanurzonymi w wodzie.
 2. Żółta budka – napoje, lody, piwo lane, dania typu fast food, kawa z ekspresu, wypożyczalnia sprzętu pływającego. Godziny otwarcia sb-nd 9:00-20:00(+/-).
 3. Pomieszczenie sanitarne WC.
 4. Parking górny – przeznaczony dla samochodów osobowych, opłata 15zł za cały dzień. Miejsce widokowe z ławkami.
 5. Plaża, częściowo wysypana piaskiem, częściowo zarośnięta trawą, wstęp wolny.
USŁUGI

Wypożyczalnia Sprzętu Pływającego  czynna od pn-nd 9:00-20:00(+/-)

 • Rower wodny 4 osobowy; 30 złotych za godzinę
 • Rower wodny samochód 5 osobowy; 40 złotych za godzinę
 • Kajak 2 os0bowy; 20 złotych za godzinę
 • Łódź wiosłowa 4 osobowa;  30 złotych za godzinę
 • Parasol; 10 złotych za cały dzień
 • Leżak; 10 złotych za cały dzień
 • Rejs motorówką; 20 minut  5 osób 150zł *każda kolejna osoba 20zł
UDOGODNIENIA
 1. Wstęp wolny na plażę.
 2. Przystań wyposażona w cztery pomosty na wodzie przeznaczone do cumowania łodzi. Nie pobieramy opłat za chwilowe cumowanie przy pomostach, w celu dłuższego pozostawienia sprzętu prosimy o kontakt.

W odległości 50m od Przystani znajduje się bardzo dobrze wyposażony sklep spożywczo-przemysłowy, z produktami od lokalnych dostawców, czynny codziennie przez cały rok oraz Myjnia samoobsługowa umożliwiająca mycie łodzi.

Ofertę przygotowała Dominika Fedko-Wójs.

Google Maps:

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2021-02-26 13:59:22przez:
Opublikowano:2021-02-26 00:00:00przez: Małgorzata Karbownik
Podmiot udostępniający: Gminny Ośrodek Kultury w Gródku nad Dunajcem
Odwiedziny:12652

Rejestr zmian

 • Brak wpisów.

Kontakt

Gminny Ośrodek Kultury w Gródku nad Dunajcem

GOK w Gródku nad Dunajcem
Gródek nad Dunajcem 28

33-318 Gródek nad Dunajcem

telefon: +48 18 440 15 27

Godziny urzędowania :

poniedziałek - piątek : 7:30 - 15:30