Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Na zdjęciu winorośla w Winnicy Gródek.

Winnica Gródek

Informacje:

Winnica Gródek powstała w 2014 roku w Zbyszycach – malowniczo położonej miejscowości niedaleko Gródka nad Dunajcem. W ciągu kilku lat z początkowo małej, jednohektarowej winnicy rozrosła do wielkości ponad 7 ha.To, co wyróżnia Winnicę Gródek, to jej wyjątkowe położenie. Południowo –  zachodnie zbocza obsadzone winnymi krzewami schodzą bezpośrednio do Jeziora Rożnowskiego. W tej części Doliny Dunajca panują unikatowe warunki mikroklimatyczne sprzyjające uprawie winorośli - dużo łagodniejsze, niż te panujące na nieodległych nawet terenach.

Doskonałe warunki do uprawy winorośli sprawiają, że oprócz odmian hybrydowych (mieszańcowych) takich jak między innymi:

  • Solaris,
  • Rondo,
  • Regent,
  • Muscaris,
  • Cabernet Cortis,

w Winnicy Gródek uprawiane są bardziej wymagające szczepy gatunku Vitis vinifera:

  • Riesling 
  • Pinot Noir.

Dobór odmian jest starannie przemyślany, tak aby można było stworzyć nie tylko wina jednoodmianowe, ale również kupażowane, które spełniać będą oczekiwania nawet najbardziej wymagających konsumentów.

Jakość win z Winnicy Gródek, tworzonych pod czujnym okiem enologa, została wielokrotnie już doceniona na Konkursie Polskich Win w Jaśle.

Ważnym elementem działalności Winnicy Gródek jest jej zaplecze enoturystyczne. Winnica jest dostępna dla gości niemalże każdego dnia w roku. Odwiedzając winnicę można wziąć udział w niezwykłej podróży w świat wina. Zapoznać się zarówno z uprawą winnej latorośli, jak również bogactwem aromatów i smaków win tworzonych w winnicy. Wszystko to odbywa się w niezwykle malowniczej scenerii pięknej Doliny Dunajca i Jeziora Rożnowskiego, którą można podziwiać z tarasu degustatornii.

To urokliwe miejsce to również doskonałe miejsce do spacerów i relaksu na łonie przyrody.

Zapraszamy serdecznie do Winnicy Gródek

Artykuł przygotowała Ewelina Obrębska.

Google Maps:

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2021-02-08 11:10:46przez:
Opublikowano:2021-02-08 00:00:00przez: Małgorzata Karbownik
Podmiot udostępniający: Gminny Ośrodek Kultury w Gródku nad Dunajcem
Odwiedziny:4308

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.

Kontakt

Gminny Ośrodek Kultury w Gródku nad Dunajcem

GOK w Gródku nad Dunajcem
Gródek nad Dunajcem 28

33-318 Gródek nad Dunajcem

telefon: +48 18 440 15 27

Godziny urzędowania :

poniedziałek - piątek : 7:30 - 15:30